//کاغذ دیواری مناسب منزل خود را این گونه انتخاب کنید.

کاغذ دیواری مناسب منزل خود را این گونه انتخاب کنید.

کاغذ دیواری مناسب منزل خود را این گونه انتخاب کنید.

اهمیت دکوراسیون خانه ها، این روزها بیشتر از همیشه شده است و افراد مختلف به دنبال راه های مختلف برای زیبا و خاص کردن محیط زندگی خود هستند.

به همین دلیل در سال های اخیر استفاده از کاغذ دیواری به جای رنگ تبدیل به یک روند برای طراحی دکوراسیون منزل شده است.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به تازگی به فکر استفاده از کاغذ دیواری به جای رنگ برای منزل خود افتاده اید، بهتر است که دقت زیادی را در انتخاب کاغذ دیواری مناسب خانه خود به خرج دهید.

از تم های سنتی تا مدرن فراوانی در بازار موجود است که باعث شده است حق انتخاب های مشتری برای انتخاب طرح و استایل بیشتر از همیشه باشد.

در اینجا چند نکته را جهت در ذهن داشتن پیش از انتخاب مرور خواهیم کرد:

  • استایل اتاق

استایل اتاق می بایست از پیش در نظر گرفته شود. در این زمینه 4 نوع استایل وجود دارد که عبارتند از:

  1. ساده و راحت: طراحی های ساده و سبک می تواند مدت زیادتری روی دیوارها دوام داشته باشد و هیچ وقت از مد نمی افتند.این تم باعث ایجاد فضای ریلکس در منزل می شود. چنانچه این استایل را برای منزل خود در نظر دارید بهتر است از طرح های طبیعی مانند کاغذ دیواری های طرح گل در رنگ های ساده استفاده کنید. به طوری که در نهایت فضای گرمی را می توانید برای منزل خود خلق کنید. یک کاغذ ساده با تم ملایم می تواند برای فضاهای رسمی تر مثل ورودی خانه و یا اتاق پذیرایی مناسب باشد.
  2. سنتی: طرح داماسک (که در بازار ایران نیز به این نام وجود دارد) مناسب منازلی می باشد که مبلمان سنتی داشته و به دنبال خلق فضای کاملاً سنتی هستند.
  3. رمانتیک: کاغذ دیواری های با طرح های گلدار با رنگ های روشن، نشانه های مشخص طرح های رمانتیک است.
  4. کلاسیک: این طرح ها طرفداران زیادی در این روزها پیدا کرده و رنگ های متالیک به همراه طرح های هندسی مختلف می تواند به زیبایی این فضا را برای شما خلق کند.

 

در ادامه نکاتی جهت راحت کردن کار تصمیم گیری شما گفته می شود:

رنگ ها: رنگ های کاغذ دیواری می تواند باعث شود که اتاق شما بزرگتر یا کوچکتر به نظر برسد. اگر رنگ ها تیره باشند، اتاق کوچکتر به نظر می رسد و رنگ های روشن باعث بزرگتر شدن فضا خواهد شد. در ادامه همین مطلب، بیشتر به مبحث انتخاب رنگ کاغذ دیواری خواهیم پرداخت.

خطوط افقی: این خطوط باعث می شود تا سقف کوتاه تر به نظر رسیده و به بزرگ شدن اتاق کمک می کنند خواهد شد.

خطوط عمودی: این خطوط باعث می شود تا سقف بلندتر به نظر رسیده و حجم فضا بیشتر نشان دهد.

الگوهای درشت تر باعث می شود اتاق کوچکتر به نظر برسد و بهتر است برای یک دیوار در اتاق بزرگ مورد استفاده قرار گیرد.

 

  • انتخاب رنگ

کاغذ دیواری مناسب منزل خود را این گونه انتخاب کنید.

 

رنگ کاغذ دیواری نقش کلیدی در بهبود استایل اتاق به شما می دهد. در اتاق هایی که تاریک بوده و نور زیادی به آنها نمی تابد، بهترین انتخاب استفاده از کاغذ دیواری های با رنگ روشن است. این کار باعث افزایش توانایی دیوارها در بازتاب نور محدود محیط می شود. رنگ های دارای سایه متالیک نیز می توانند در این امر کمک کنند.

رنگ های گرم می تواند محیط گرمی را در منزل ایجاد کند. برخی از این رنگ ها عبارتند از نارنجی، قرمز و زرد. احساس تراوت را می توان با استفاده از رنگ های تند و خنک ایجاد کرد.

کاغذ دیواری های با رنگ های گرم می توانند برای منازلی که در شرایط آب و هوایی خنک و زمستان های سرد قرار دارند، بسیار مناسب باشند. هر چه رنگ ها تندتر باشند می تواند باعث به وجود آمدن هیجان بیشتری در محیط شود. بنابراین رنگ کاغذ دیواری می بایست با استفاده از محیط مد نظر شما انتخاب گردد.

 

  • قسمت هایی را که می خواهید برای آنها از کاغذ دیواری استفاده کنید مشخص کنید

با وجود طرح های بسیار زیاد و متنوع در بازار، سوال مهم تنها این نیست که از چه طرح های کاغذ دیواری باید استفاده کرد، بلکه سوال مهمتر این است که از چه طرح هایی، در چه فضاهایی نباید استفاده کرد. جواب دادن به این سوال باعث می شود که بتوانید دیوارهای اصلی خود را با کاغذ دیواری های منتخب خود طراحی کنید. در این مورد توجه به نکات زیر ضروری است:

ویژگی ها بر روی یک دیوار: کاغذ دیواری های با طرح های بزرگ باعث می شوند که اتاق کوچکتر به نظر برسد. طرح های بولد باید در فضاهایی استفاده شود که نیاز به دیده شدن دارند. زمانی که این طرح های بزرگ به صورت رنگ های متالیک و یا رنگ های درخشنده دیگری باشند، باعث ایجاد فضای چشمگیری بر روی یک دیوار می شود.

چهار دیوار یک اتاق: طرح های خطی می تواند باعث شود تا فضای اتاق به صورت کلاسیک طراحی شود. طرح های درشت برای هر چهار تا دیوار اتاق مناسب نمی باشد، چرا که باعث شلوغ شدن فضا شده و اتاق را کوچکتر نشان می دهد.

بنابراین یکی از مهمترین عوامل، تعادل بین طرح های ساده و پیچیده است.

 

کاغذ دیواری مناسب منزل خود را این گونه انتخاب کنید.

 

  • استفاده از الگوها و رنگ های سبک

استفاده از رنگ ها و طرح های ساده باعث می شود تا بتوانید به راحتی کاغذ دیواری خود را با مبلمان خود هماهنگ کنید. حتی در صورتی که شما به کررات مبلمان و وسایل مختلف منزل خود را عوض می کنید، استفاده از رنگ های ساده باعث می شود تا همخوانی بیشتری بین رنگ های جدید و رنگ دیوارهای شما وجود داشته باشد.

 

کاغذ دیواری مناسب منزل خود را این گونه انتخاب کنید.

  • مشورت با طراحان خبره

در نهایت استفاده از طراحان کاغذ دیواری حرفه ای می تواند باعث شود، تا ضمن مشخص شدن میزان هزینه لازم برای طراحی، رنگ ها و طرح های مناسب نیز برای منزل شما استفاده شود.

کارشناسان الووالپیپر، در تمامی روزهای هفته، آماده مراجعه حضوری رایگان به منزل شما و ارائه مشاوره رایگان برای خرید کاغذ دیواری، اندازه گیری و محاسبه میزان کاغذ دیواری مورد نیاز و نصب کاغذ دیواری می باشند.

برای اطلاع از روش های دریافت خدمات متنوع فروشگاه الو والپیپر، صفحه راهنمای خرید را مطالعه نمایید.

 

توسط | 2018-06-24T05:28:14+00:00 23rd می, 2018|خرید کاغذ دیواری|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید